X
تبلیغات
زولا

مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا و تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا ۲۰۱۸ با چه شرایطی ممکن است ، هزینه مدارس شبانه روزی کانادا ۲۰۱۸  چه قدر است ، و تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا ۲۰۱۸برای فرزندان ما چه قدر هزینه دارد ، برترین مدارس شبانه روزی کانادا ۲۰۱۸ کدامند ، مدارس شبانه روزی کانادا از چه سنینی دانش آموز خارجی میپذیرند ، آیا برای تحصیل در مدارس شبانه روزیکانادا فرزندان ما نیاز به داشتن کفیل دارند ، آیا خواهان مهاجرت به کانادا و تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا هستید ؟ آیا درباره مدارس شبانه روزی کانادا اطلاعاتی دارید ؟ شرایط مدارس شبانه روزی کانادا به چه صورت است ؟ چه افرادی می توانند در مدارس شبانه روزی کانادا تحصیل نمایند ؟ هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا چگونه است ؟ موسسه ی حقوقی ملک پور ( همکار ام آی ای اتریش ) مقاله ای را در رابطه با مدارس شبانه روزی کانادا به نگارش درآورده است  ، لذا اگر در زمینه ی مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و مدارس شبانه روزی کانادا سوالی دارید می توانید با تمامی دفاتر همکار  موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی و رایگان مشاوره ی تلفنی دریافت نمایید .

سال تحصیلی در کانادا حدود ۱۰ ماه طول می کشد و به طور کلی به دو ترم تقسیم می شود. در کانادا سیستم آموزشی هر استان جدا است، که به این معنی است که هر استان دارای مقررات خاص خود و همچنین قوانین آموزشی مختص خود است.

مدارس شبانه روزی در کانادا در طول تعطیلات و تعطیلات آخر هفته طول می کشد. حتی دانشجویان بین المللی باید در این زمان دانشگاه را ترک کنند. اغلب دانشجویان بین المللی از طرف دیگر دانشجویان دعوت شده اند و از طریق زندگی در میان خانواده های کانادایی با شیوه زندگی در این کشور آشنا می شوند. مدارس شبانه روزی در کانادا خانواده های مهمان را برای این دوره معرفی می کنند. بعضی از مدارس حتی با سازمان های رسمی که این خدمات را ارائه می دهند، همکاری دارند. بعضی از مدارس شبانه روزی  کانادا همچنین برای پرداخت هزینه سفر به مناطق مختلف کشور به دانشجویان کمک هزینه می دهند.

فعالیت ها و تجهیزات در مدارس شبانه روزی در کانادا

به طور سنتی، مدارس شبانه روزی کانادایی به ورزش و هنر بهای زیادی می دهند. دوره های مختلفی برای انواع ورزش های مختلف وجود دارد و امکانات ورزشی دارای بالاترین استاندارد است. بسیاری از مدارس حتی رینک هاکی مختص خود را دارند و برخی نیز دارای استخر شنا می باشند. امکانات لازم برای فعالیت های مختلف در هنر و صنایع دستی، از جمله نقاشی، طراحی، مجسمه سازی و سفالگری تا عکاسی، فراهم شده است. بعضی از مدارس حتی دوره های رقص ارائه می دهند و در تقریبا تمام مدارس شبانه روزی دانشجویان می توانند در گروه های تئاتر شرکت کنند.

در مدارس شبانه روزی کانادایی اهمیت زیادی به محل اقامت داده نمی شود، اما خوابگاه ها تمیز و مرتب هستند و اغلب تنها دارای امکانات ضروری زندگی می باشند. با این وجود، مراقبت مطلوب همیشه تضمین شده است. در زمینه IT مدارس شبانه روزی کانادایی از مدارس سایر نقاط جهان پیشرفته تر هستند. در طول کلاس ها اغلب از کامپیوتر استفاده می شود و در برخی موارد تکالیف درسی باید با کامپیوتر انجام شود؛ امکان دسترسی به پست صوتی، اینترنت و پست الکترونیکی اختصاصی در سطح استاندارد وجود دارد.

انواع مدارس شبانه روزی در کانادا

شبانه روزی تمام وقت – در این مدارس تمام دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی می کنند.

مدارس شبانه روزی در کانادا – اکثر دانشجویان در محوطه دانشگاه تحصیل و زندگی می کنند و در بعضی از شهرهای مجاور رفت و آمد می کنند.

مدارس نظامی – این مدارس از ساختارهای نظامی پیروی می کنند، معمولا در شیوه لباس پوشیدن و آموزش بسیار دقیق می باشند.

مدارس شبانه روزی ۵ روزه – در این مدارس، دانشجویان معمولا از روز دوشنبه تا جمعه تحصیل می کنند و آخر هفته ها را در خانه می گذرانند.

مدارس شبانه روزی متوسطه – در این مدارس دانش آموزان از کلاس های ۱ تا ۸ و و کلاس های ۶ تا ۸ ثبت نام می شوند، که به طور معمول در مدرسه تحصیل و زندگی می کنند.

مدارس مختلط –  در این مدارس هم دختران و هم پسران تحصیل می کنند.

مدارس پسرانه – همانطور که از نام آن پیداست، فقط دانشجویان پسر در مدارس پسرانه ثبت نام می شوند.

مدارس دخترانه – این مدارس تنها از متقاضیان دختر ثبت نام به عمل می آورد.

مدارس پیش دانشگاهی هنر – در این مدارس رشته های هنری مانند موسیقی، نقاشی، تئاتر، رقص باله و خلاق آموزش می دهند. دانشجویان نیز برای ورود به کالج های سنتی یا مدارس تخصصی مانند سالن های موسیقی آماده می شوند.

مدارس مذهبی – این مدارس متعلق به ادیان خاص است و معمولاً متقاضیان خود را در یک حوزه خاص ثبت نام می کند.

پیش از اقامت در مدارس شبانه روزی در کانادا

اقامت در مدارس شبانه روزی در کانادا نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. توصیه می شود که این کار را در حدود یک سال قبل از برنامه ریزی تحصیلی انجام دهید. فرایند ثبت و رسیدگی به درخواست ها طولانی مدت است. الزامات واکسیناسیون دقیق در کانادا نیز باید مورد توجه قرار گیرد. اکثر دانشجویان باید قبل از ورود به کانادا واکسینه شوند. حداقل ۴ هفته را برای صدور ویزا در نظر بگیرید.

پذیرش و مهارت زبانی

شرکت در آزمون های پذیرش ویژه و مدرک معتبر زبان ممکن است به عنوان یک پیش شرط برای ورود به مدارس شبانه روزی در کانادا ، مورد نیاز باشد. دفاتر پذیرش مدارس اطلاعات مربوط به آزمون های پذیرش خاصی را ارائه می دهند. بسته به مدرسه شبانه روزی مورد نظر، ممکن است «آزمون پذیرش دبیرستان» (SSAT) یا «آزمون ورودی مدارس مستقل» (ISEE) مورد نیاز باشد. دانشجویان بین المللی می توانند توانایی های زبان انگلیسی خود را با شرکت در «آزمون تسلط بر زبان انگلیسی» (SLEP) یا «آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی» به اثبات برسانند.

حداقل سن

حداقل سن دانش آموزان بین المللی به طور کلی ۱۵ سال است. در موارد نادر، ۱۴ ساله ها نیز می توانند ثبت نام کنند، در صورتی که مهارت زبان انگلیسی آنها رضایت بخش باشد و به اندازه کافی بالغ باشند تا به مدت یک سال در کشوری با فرهنگ خارجی زندگی کنند.

کمک هزینه مالی

انواع کمک هزینه های مالی در مدارس شبانه روزی کانادایی وجود دارد. امکانات مالی به ویژه به کشور و نوع مدرسه شبانه روزی بستگی دارد. عموماً والدین یا سرپرست قانونی در ابتدا مسئول تامین مخارج فرزندشان هستند. با این حال، هر مدرسه شرایط مختلفی دارد، که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

بسیاری از مدارس شبانه روزی کانادایی جوایز و تخفیف های خواهر و برادری در نظر می گیرند. اگر چند فرزند از یک خانواده در یک مدرسه شبانه روزی تحصیل کنند، در موارد خاص می توانند از تخفیف مالی برخوردار شوند. این تخفیف ها آنچنان زیاد نیست و فقط در برخی مدارس اعطا می شود.

جوایز شایستگی

جایزه شایستگی به منظور ارتقای استعدادهای خاص، به عنوان مثال در ورزش، هنر و زمینه های علمی پرداخت می شود. اگر فرزند شما دارای توانایی های فوق العاده باشد، در مدارس مربوطه از او تقدیر می شود.

پرداخت شهریه در مدارس شبانه روزی کانادایی \

پرداخت هزینه های تحصیل به صورت وام نیست. در عوض، والدین می توانند هزینه های تحصیلی را به صورت یکطرفه تقسیم کنند. شرایط دقیق آن باید به طور جداگانه مورد مذاکره قرار گیرد. فهرستی از شیوه های پرداخت شهریه را می توانید از مدرسه مربوطه دریافت کنید و از آن میان روش پرداخت مناسب را انتخاب کنید.

برنامه های کمک هزینه تحصیلی در مدارس شبانه روزی کانادایی

خانواده هایی که توان پرداخت شهریه مدارس شبانه روزی در کانادا را ندارند، می توانند با استفاده از برنامه های اعطای وام ویژه هزینه های تحصیلی، فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنند. با کمک چنین طرح های حمایت مالی، هزینه های مدرسه در مدت زمان مشخص و از پیش تعیین شده تقسیم می شود. بسیاری از این وامها، اگر نه همه آنها، بر اساس وضعیت مالی و مقیاس های اعتباری مختلف اعطا می شود. دفاتر اعطای کمک هزینه مالی در مدارس، فهرستی از وام دهندگان معتبر ارائه می دهند که از آن میان می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد شیوه پرداخت شهریه مدارس شبانه روزی در کانادا را می توانید از انجمن ملی مدارس مستقل کسب کنید.

در پایان موضوع مدارس شبانه روزی در کانادا می توان بیان نمود که موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در رابطه با مدارس شبانه روزی کانادا دارای کاملترین و جامع ترین اطلاعات می باشد لذا اگر قصد مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و  تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را دارید همواره می توانید با دفاتر موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

 

 
[ شنبه 26 اسفند 1396 ] [ 19:13 ] [ malekpour ]