X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کار در سوئد برای دانشجویان

کار در سوئد برای دانشجویان

ایا شما مایل به تحصیل در کشورسوئد میباشید ؟ آیا امکان کار در سوئد برای دانشجویان فراهم است ؟ آیا پیدا کردن کار در سوئد برای دانشجویان ذهن شما را درگیر کرده است ؟ در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان جه می دانید ؟ برای کار در سوئد برای دانشجویاناز کجا باید کمک گرفت ؟ آیا امکان مهاجرت به سوئد و کار در سوئد برای دانشجویان وجو دارد ؟ آیا کار در سوئد برای دانشجویان به راحتی پیدا می شود ؟ آیا می توان با کار دانشجویی در سوئد به اخذ اقامت و تابعیت سوئد از طریق کار در سوئد دست پیدا نمود ؟ آیا می توان با کار در سوئد برای دانشجویان به اقامت پس از تحصیل در سوئد رسید ؟ راه های کار در سوئد برای دانشجویان و گرفتن وکیل مهاجرت به سوئد چیست ؟ شرایط لازم کار در سوئد برای دانشجویان چگونه است ؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی سوئد ازدانشگاههای سوئد و ویزای تحصیلی و دانشجویی سوئد چیست ؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص چگونگی کار در سوئد برای دانشجویان در نوشتار زیر به صورت کامل توضیح داده است ، اگر شما عزیزان خواهان کسب اطلاعات در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان می باشید و می خواهید برای مهاجرت تحصیلی سوئد و اخذ ویزای تحصیلی سوئد اقدام نمایید وسپس در رابطه با کار در سوئد برای دانشجویان اطلاعات کسب نمایید  همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین مجرب و کارورزیده و حقوقدانان برجسته در این موسسه به صورت تخصصی در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان  مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یکی از طرق مهاجرت به سوئد و رسیدن به اخذ اقامت و تابعیت سوئد در مشهور سوئد ویزای تحصیلی سوئد و تحصیل در دانشگاههای سوئد است و یکی از راههای امرار معاش و تامین هزینه در حین تحصیل در کشور سوئد کار دانشجویی در سوئد می باشد.

در ابتدای بحث کار در سوئد برای دانشجویان  لازم است به توضیحاتی از کشور سوئد بپردازیم :

کشور سوئد همواره مورد توجه اکثر مردم برای اقامت و تحصیل بوده است .سوئد کشوری است در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی است پایتخت ان شهر استکهلم میباشد و چهارمین کشور بزرگ اروپایی است. سوئدی ها جزو شهروندانی هستند که از کیفیت بالای زندگی برخوردارند. نرخ بیکاری در سوئد ۳% است و اقتصاد ان بر پایه مشارکت مردم در سرمایه گذاری است. تا اواخر قرن هجدهم میلادی، سوئد یکی از فقیرترین کشورهای اروپا بود، اما بعدها دوران رشد اقتصادی سوئد آغاز شد. بعد از جنگ جهانی دوم این رشد اقتصادی شتاب بیشتری بخود گرفت. درآمد خالص ملی کشور بالا رفت و شکوفائی رشد اقتصادی بوجود آمد. همین شرایط موجب شد که کشور سوئد در زمره کشورهای قدرتمند اروپایی قرار گیرد. درآمد کشور سوئد مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است که در حال حاضر از رشد بالائی در توازن بین صادرات و واردات برخوردار است.

بازدید از نمایشگاههای اشتغال

در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان  می توان بیان نمود که شرکت های چند ملیتی سوئدی مانند ولوو، IKEA و شرکت Skanska، بانک های بزرگ ملی، کارفرمایان بخش دولتی و شرکت های دیگر به طور منظم تور نمایشگاه اشتغال به دیدار کارکنان بالقوه جدید را برگزار میکنند.. نمایشگاه اشتغال فرصتی مناسب برای فهرست و شبکه در میان کارفرمایان در زمینه حرفه خود و شرکت در مصاحبه درجه یک و سمینارهای مفید میباشد.. نمایشگاه عمده عبارتند از CHARM در چالمرز در گوتنبرگ، Handelsdagarna در دانشکده اقتصاد استکهلم ،  EEE روز در دانشگاه لوند و Uniaden در دانشگاه اومئو. همچنین نمایشگاه ها به دانشگاه ها مرتبط نیست، حرفه و شغلهای فراوانی در استکهلم وجود دارد. این مهم است که متقاضیان کار در سوئد برای دانشجویان  بتوانند  با ارائه یک رزومه قوی و پشتوانه علمی تسلط به زبان سوئدی از این فرصت ها استفاده نمایید.

کار نیمه وقت در حین تحصیل در سوئد

کار پاره وقت دانشجویی در سوئد در طول مطالعات می تواند به عنوان سکوی پرشی برای حرفه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی باشد. رقابت برای شغل پاره وقت دانشجویی در سوئد گرچه سخت و شدید است اما با داستن پشتوانه علمی قوی میتواند رویکردی مناسب در جهت پیشرفت و اقامت تلقی گردد.

نوشتن پایان نامه خود در یک شرکت سوئدی

نوشتن پایان نامه نهایی خود را در یک شرکت سوئدی می تواند ورودی مناسب برای کار در سوئد برای دانشجویان  و ورود به بازار کار سوئد برای دانشجویان محسوب شود. شما با این کار تجربه ارزشمند، بینش ها و اطلاعات مفید، برای مصاحبه با کارفرمای سوئدی دریافت میکنید.. بسیاری از برنامه های دانشگاه ها و ادارات روابط قوی با شرکت ها، و طرح های پیشنهادی پروژه پایان نامه از شرکت ها غالبا در وب سایت های دانشگاه منتشر شده است

توضیحاتی مقدماتی پیرامون کار در سوئد برای دانشجویان :

یکی از کشورهایی که به عنوان مقصد خیلی از دانشجویان برای تحصیل و سپس کار در حین تحصیل و دریافت اقامت مورد توجه میباشد کشوری در شمال اروپا به نام سوئد است .

کار در سوئد برای دانشجویان تا چند سال گذشته به دلیل اعطای اقامت راحت تر نسبت به سایر کشورها هدف ایده آلی برای خیلی از دانشجویان و پناهجویان ایرانی بود اما امروزه به دلیل رشد جمعیت و هزینه های بالای زندگی و نامناسب بودن شرایط کار در سوئد برای دانشجویان و همچنین مشکلاتی که افراد مهاجر برای آن کشور ایجاد کرده اند دیگر به آسانی به اتباع دیگر کشورها اقامت اعطا نمیکند  مگر در صورت داشتن شرایط خاص . مع الوصف همچنان هستند افرادی که به قصد تحصیل و امید به بودن کار در سوئد برای دانشجویان  به این کشور مهاجرت میکنند .

لذا سعی براین است در زمینه کار در سوئد برای دانشجویان موارد زیر را متذکر شد :

  • ساعت کاری و طرق پیدا کردن کاردرسوئد برای دانشجویان
  • کارهای مناسب برای دانشجویان در سوئد
  • نحوه تبدیل اقامت تحصیلی به کاری در سوئد
  • میزان تقریبی درآمد حاصل از کاربرای دانشجویان

همانند سایر کشورهای اروپایی کار در سوئد برای دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته میباشد .اما کار در سوئد برای دانشجویان مستلزم تسلط به زبان سوئدی است . و دانشجویانی که به زبان سوئدی مسلط نباشند شرایط کار پیدا کردن برای آنها بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود . معمولا کار در سوئد برای دانشجویان به دو صورت ممکن است :

۱-طریق اول :خود دانشجویان میتوانند برای کارهای پاره وقت مثل کار در رستوران ، پخش آگهی و روزنامه ، انجام کارهای فنی و تعمیراتی مثل تعمیرات موبایل و …. از فروشگاه ها . رستوران ها و شرکت ها تقاضای کار کنند .

۲-دومین طریق کار در سوئد برای دانشجویان summer job (کارهای تابستانی) است .که در ماه های ژانویه و فوریه طی زمانهای تعیین شده روی سایتهای شرکت ها قرار میگیرند که دانشجویان میتوانند به این سایتها مراجعه کرده و درخواست کار داشته باشند .طبق تحقیقات به عمل آمده درآمدهای حاصل از کار در سوئد برای دانشجویان نمیتواند تمام هزینه های زندگی و اجاره خانه سنگین دانشجویان را کفاف دهد و متاسفانه کار در سوئد برای دانشجویان متقاضی شغل های تخصصی با درآمد بالا منوط به آگاهی کامل به زبان سوئدی است . و البته داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه کار مناسب تاثیر بسزایی بر روی کار در سوئد برای دانشجویان دارد.

برای کار در سوئد برای دانشجویان و متقاضیان در صورت نداشتن مدرک زبان سوئدی داشتن حداقل مدرک آیلتس ۶ ضروری میباشد در بحث کار در سوئد برای دانشجویان نکته حائز اهمیت بعد از یادگیری زبان سوئدی ، اوضاع اقتصادی سوئد است که تاثیر بسزایی در پیدا کردن کار در سوئد برای دانشجویان دارد .

آمارها نشان میدهند که از سال ۲۰۱۲ به بعد به دلیل اوضاع نامناسب اقتصادی ، کار در سوئد برای دانشجویان به قدری پایین آمده است که اکثر مهاجرین که از کشورهای دیگر به سوئد آمده اند با دستی خالی و کوله باری از خاطرات تلخ به کشور خود باز گشتند .

شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به سوئد و تحصیل در سوئد و کار پاره وقت دانشجویی در سوئد داشته باشید و خواهان کسب اطلاعات در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان  هستید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ایاتریش و شعبه مرکزی این موسسه در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان  با حقوقدانان این موسسه در خصوص مشاوره رایگان دریافت نمایید .

نکته ی اصلی اینجاست که اگر کار در سوئد برای دانشجویان پیدا نشود و آنها شغل پاره وقتی در کنار تحصیل نداشته باشند ملزم به پرداخت مبلغی سالیانه بین ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان فقط هزینه تحصیل میشوند که هزینه های زندگی را هم باید به این مبلغ اضافه کرد .

در سالهای گذشته به دلیل تحصیل رایگان کار در سوئد برای دانشجویان از اهمیت زیادی برخوردار نبود و دانشجویان میتوانستند حتی بدون پیدا کردن کار در آنجا به صورت رایگان تحصیل کنند .

اما اهمیت کار در سوئد برای دانشجویان در چند سال اخیر چنان مورد توجه قرار گرفته است که هیچ دانشجویی نمیتواند بدون برنامه ریزی و در نظر گرفتن موقعیت شغلی مناسب به فکر تحصیل در سوئد باشد . لذا کار در سوئد برای دانشجویان یک داروی مکمل تحصیل در سوئد به حساب می آید به این معنی که هیچ دانشجویی بدون کار پاره وقت به راحتی و آسانی قادر به تحصیل و زندگی در سوئد نخواهد بود

کار در سوئد برای دانشجویان در قیاس با کار در اتریش ، آلمان ، هلند ،دانمارک ، انگلیس و آمریکا و … از شانس بسیار پایینی برخوردار میباشد . به عنوان مثال در کشور اتریش دانشجو از سال دوم تحصیل به کار مناسب مشغول شده و علاوه بر اینکه هزینه های تحصیل او رایگان میباشد هزینه های زندگی خود و خانواده نیز با ۲۰ ساعت کار در هفته تامین مینماید .

لازم به ذکر است که اتریش بعد از پایان تحصیلات نیز به دانشجو یکسال حق اقامت جهت پیدا کردن کار میدهد .بنابراین کار در سوئدبرای دانشجویان تحت هیچ عنوانی گارانتی نخواهد شد و به دانشجو این نوید را نمیتوان داد که در سوئد از سال دوم به بعد همانند اتریش بتواند کار مناسب پیدا کند که هم هزینه تحصیل و هم هزینه زندگی اورا پوشش دهد .

در صورت کلی درخواست کنندگان کار در سوئد میبایست تقاضای خود را از کشور یا کشوری خارج از سوئد ارسال نمایید و برچسب پذیرش آن در گذرنامه های آنها الصاق گردد . مگر در موارد خاص که یکی از این موارد کار در سوئد برای دانشجویان دارای ویزای دانشجویی است که حداقل ۳۰ واحد درسی را پاس کرده باشند . یا حداقل یک ترم در رشته های تحقیقی را گذرانده باشند .

کار در سوئد برای دانشجویان و دانش طلبانی که مشغول تحصیل هستند و بطور همزمان یک پیشنهاد کار دریافت مینمایند به این شکل است که قبل از پایان مدت اعتبار دانشجویی خود باید اجازه کار و اقامت خود را درخواست نمایند .

همچنین در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان ذکر این نکته ضروری است که یک دانشجو در شرایطی میتواند به تصمیمی که راجع به اجازه کار و اقامت او اتخاذ شده به مراجع بالاتر شکایت کند که حکم ممنوعیت ورود یا اخراج از کشور دریافت کرده باشد .

شایان ذکر است کار در سوئد برای دانشجویان شاغل در کشور سوئد حتی با پرداخت مالیات و یا کار طولانی مدت ، ویزای دانشجویی آنها به اقامت تبدیل نمیشود مگر پس از درخواست اجازه کار درسوئد .

یک راه دیگر برای کار در سوئد برای دانشجویان ثبت شرکت است اما این ثبت شرکت دارای مراحل دشوار و پیچیده و آثار یاس آوری است نمونه بارز اثر منفی مالیاتهای بسیار سنگینی است که دولت سوئد اتخاذ میکند . میتوان گفت قدم اول و مهم در پیدا کردن کار در سوئد برای دانشجویان یافتن یک کارفرمای مناسب است که در استخدام دانشجوی جویای کار مصمم باشد . یکی از راهکارهای قوی در ارتباط با کار در سوئد برای دانشجویان خواهان کار یافتن یک رابط مناسب مانند یک هم شاگردی قدیمی یا یکی از اساتید است که بتواند ارتباط دانشجو با کارفرما را سهل الوصول تر کند . که در این زمینه دانشجویان مقطع دکترا در حال تحصیل ، محققان مشاغل در دانشگاه ، تکنسین های آزمایشگاه و …میتوانند به عنوان معرف برای پیدا کردن کار در سوئد برای دانشجویان ایفای نقش کنند .

یکی از مزایای کار درسوئد برای دانشجویان این است که دانشجویانی که به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری سوئد  موفق شده در صورت موافقت اداره مهاجرت سوئد با ویزای کاری آنها به آنها ۲ سال اقامت موقت کاری سوئد داده میشود و پس از مدت ذکر شده در صورت داشتن کار تمام وقت در سوئد با درآمد مناسب و پرداخت مالیاتهای سنگین ویزای آنها ۲ سال دیگر تمدید میشود . و پس از ۴ سال میتواند برای اقامت دائم سوئد اقدام کند .

قابل تاکید فراوان است که کار در سوئد برای دانشجویان  زمانی دارای اعتبار بالایی خواهد بود که یک کار تخصصی با درآمد بالا باشد و متاسفانه یک کار تخصصی در سوئد نیازمند یادگیری تمام و کمال زبان سوئدی میباشد .

کاردر سوئد برای دانشجویان در زمان تحصیل منجر به اقامت دائم نمیشود زیرا برای گرفتن اقامت دائم در سوئد چهار سال کار همراه با زندگی کردن مد نظر میباشد و تحصیل و کار پاره وقت تاثیر چندانی در گرفتن اقامت دائم ندارد .

درنتیجه صرف مدت زمان تحصیل در سوئد جز زمان لازمه برای کسب اقامت سوئد محسوب نخواهد شد .و اینکه آن شغل مورد نظر و آنکار در سوئد برای دانشجویان باید حداقل به مدت ۱۰ روز به آگهی عمومی درآمده باشد و هیچ کس خواهان آن شغل نباشد و شرایط آنکار در سوئد برای دانشجویان مورد نظر مطابقت نماید .

اما بعضی از مشاغل و کار در سوئد برای دانشجویان مثل کارگری در رستوران یا پخش و تبلیغ درب منازل مردم به دانستن زبان سوئدی نیازی ندارد .که درآمد تقریبی این گونه مشاغل و کار در سوئد برای دانشجویان بین ساعتی ۸۰ تا ۱۰۰ کرون و البته درامد پخش تبلیغات کمتر از این مبالغ است .

مصاحبه شغلی نیز همانند سایر کشورها در روند کار در سوئد برای دانشجویان موثر بوده و دانشجویان در این زمینه باید تمام جوانب مصاحبه را در نظر بگیرند مصاحبه شغلی که آخرین پله در پورسه پیدا کردن کار در سوئد دانشجویان میباشد از چنان اهمیت وحساسیت بالایی برخوردار است که یک اشتباه سهوی باعث از دست دادن کار مورد نظر آنها خواهد بود .

بنابراین برای بدست آوردن کار در سوئد برای دانشجویان مصاحبه شغلی را نباید کوچک و ساده قلمداد کرد در مصاحبه شغلی کار درسوئد برای دانشجویان باید متقاضیان در زمینه بیان نقاط قوت و ضعف خود موشکافانه عمل کرده و نقاط قوت خود را بدون اغراق و دروغگویی نشان دهند و نقاط قوتی را بیان کنند که بسیار حیاتی و مورد توجه هستند .

کاردر سوئد برای دانشجویان در بخش مصاحبه شغلی نظم و وقت شناس بودن و انگیزه ها و آرمان های مهم شخص دانشجو را بسیار محک خواهد زد در نتیجه دانشجو باید نشان دهد که چه عوامل مثبتی باعث ترغیب او در انجام وظایف روزانه کاری او شده است .

اهداف کوتاه مدت وبلند مدت کار در سوئد برای دانشجویان نیز قطعا دارای اهمیت فراوانی خواهد بود به این صورت که شخص متقاضی کار نباید طوری جلوه دهد که پس از مدت زمانی کوتاه قصد بازنشستگی یا بازگشت به وطن خود را دارد .

آب وهوای سوئد نیز میتواند بر کار در سوئد برای دانشجویان تاثیر مثبت و یا منفی بگذارد شرایط جویی و آب وهوای بسیار سرد به نوعی تاثیر سوء و کارهای پاره وقت دانشجویی میگذارد . با این توضیح که اکثر دانشجویان میتوانند فقط به کارهای ساده مانند پخش روزنامه و آگهی تبلیغات به درب منازل مشغول شوند که برای این کار ، بیشتر اوقات خود را در بیرون از خانه سپری میکنند و این هوای سرد سوئد برانگیزه و تمایل متقاضیان برای کار در سوئد برای دانشجویان بسیار موثر خواهد بود .

در پایان مبحث مهاجرت به سوئد و تحصیل در سوئد و کار در سوئد برای دانشجویان  میتوان احتمال داد که دانشجو با یکی دو روز کار در هفته میتواند صاحب ۲ ، ۳ هزار کرون در ماه شود . که این مبلغ تنها حدود یک پنجم هزینه های زندگی متقاضیان کار در سوئد برای دانشجویان  را پوشش میدهد . پس در یک نتیجه کلی شانس پیدا کردن کار در سوئد برای دانشجویان بدون آگاهی به زبان سوئدیبسیار اندک است . البته در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان  باید به این نکته نیز توجه داشت که در این کشور یافتن کار برای افراد غیر سوئدی هم دشوار خواهد بود  مثال بارز و مناسب در خصوص پیدا کردن کار در سوئد برای دانشجویان آن دانشجوی رومانیایی است که پس از ارسال ۲۰۰ رزومه درخواست کار و نگرفتن پاسخ دست به اقدام جالبی زد او ۴۰ رزومه کاملا یکسان تهیه نمود و ۲۰ تای آن را با نام اصلی خود و ۲۰ تای باقی را با یک نام مستعار سوئدی برای ۴۰ شرکت ارسال کرد . جالب اینکه از ۲۰ رز.مه ای که بانام خود ارسال نموده بو.د هیچ جوابی نگرفت . اما از ۲۰ رزومه ای که با نام مستعار سوئدی ارسال کرده بود ۱۳ دعوت به همکاری دریافت نمود . حال باید نتیجه گیری کرد که یافتن کار در سوئد برای دانشجویان ایرانی تا چه حد میتواند مشکل باشد . موسسه حقوقی ملک پور همکارموسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان  دارای بالاترین و به روزترین اطلاعات می باشد اگر شما عزیزان خواهان یافتن اطلاعات کامل در خصوص کار دانشجویی در سوئد و یا کار در سوئد برای دانشجویان  می باشید می توانید باموسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و با مشاورین خبره و متخصص و کارشناسان امور بین الملل در این موسسه در خصوص کار در سوئد برای دانشجویان  و یا کار نیمه وقت دانشجویی در سوئد مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

[ دوشنبه 14 اسفند 1396 ] [ 12:14 ] [ malekpour ]