X
تبلیغات
زولا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از روش های مناسب مهاجرت به کانادا جهت اخذ اقامت کانادا و نهایتا اخذ تابعیت کانادا به حساب می آید.در اکثر کشورها ازدواج با اتباع کشور مبدا منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور خواهد شد و این شرایط مهاجرت به کانادااز طریق ازدواج نیز به مانند دیگر کشورها منجر به اخذ اقامت کانادا خواهد شد . قوانین کشور کانادا در باب مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج اثبات می نماید که در این راستا قوانین مدونی است و افراد متقاضی ازدواج در کانادا نباید با این دید که قرار است وارد خاک کانادا شوند و اقامت را دریافت نمایند این قوانین را دست کم بگیرند . ما در این مقاله سعی داریم تا افراد را نسبت به مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج آگاه سازیم تا افراد متقاضی ازدواج در کانادا با علم بر قوانین این کشور اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج این روش مهاجرتی نمایند . در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج بهتر است پیش از هرگونه اقدامی با مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش صحبت نمایید . این موسسه تلاش دارد تا تمام اطلاعات کشور کانادا را در زمینه های مختلف از جمله تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا ، ثبت شرکت در کانادا ، ازدواج در کانادا ، تولد فرزند در کانادا و یاپناهندگی در کانادا بیان کند .

 

بر اساس قوانین مهاجرت و حمایت از پناهندگان کشور کانادا  و پناهندگی در کانادا « Immigration and Refugee protection act» در این قانون که قسمتی از متن خود را به الحاق خانواده اختصاص داده است و اداره تابعیت و مهاجرت کانادا CIC یا  Citizenship and Immigration Canada  نیز مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را در الویت های خود قرار داده است در این نوع ویزا افراد متقاضیمهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می توانند در مدت کوتاهی بین شش ماه تا یکسال ویزای ازدواج در کانادا و الحاق به خانواده را دریافت کنند.

در بند یکم ماده ۱۲ قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان فرد متقاضی پناهندگی در کانادا الحاق به خانواده را در صورتی که واجد شرایط پیوست می داند که یکی از اعضای خانواده(والدین،فرزند،همسر و یا پارتنر) وی براساس قوانین کانادا اقامت دائم و یا تابعیت کانادا را داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز به مانند دیگر کشورها از طریق اسپانسر شدن فردی که تابعیت یا اقامت کانادا را دارد اتفاق می افتد این به این معنی است که  فردی که در کانادا به عنوان حامی درخواست پیوست می دهد  باید ثابت نماید می تواند از همسر آینده خود حمایت نماید.

پیش از ورود به این بحث بهتر است از دید قانون کانادا شرایط و شخص همسر را توضیح دهیم همسر از دید این قانون می تواند موارد ذیل باشد.:

 1. همسر قانونی و رسمی فرد (spouse)
 2. شریک زندگی که شامل شریک زندگی دو مرد یا زن و یا یک مرد و زن که البته باید این افراد ثابت نمایند که طی یکسال گذشته باهم زندگی میکردن (civil partner)
 3. یکی از موارد در غالب زندگی مشترک تعریف می شود این است که افراد بنا به شرایطی نمی توانند باهم در یک مکان زندگی کنند (conjugal partner) البته در تعریف شریک زندگی افراد همجنس نیز جز شریک زندگی به حساب می آیند.

نکته قابل ذکر این است که افرادی که در آینده باهم زندگی نمی کنند یا و بینشان ارتباطی وجود نداشته نمی توانند به عنوان حامی درخواست الحاق دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج:

افرادی که در کشور مبدا به عنوان حامی یا اسپانسر اقدام به درخواست الحاق می دهند و همچنین فردی که به واسطه وی قرار است وارد این کشور شود باید شرایطی را دارا باشد که از قرار ذیل است:

 1. ابتدا شرایط فرد اسپانسر یا حامی:
 • باید ثابت نماید که یا کارت شهروندی دارد و با تابعیت کانادا را اخذ نموده
 • افراد متقاضی مهاجرت به کانادااز طریق ازدواج باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند
 • مدت زمانی که از طرف کشور کانادا برای تامین منابع مالی و هزینه های همسر آینده فرد تعیین نموده شده حداقل ۳سال می باشد. نکته قابل ذکر و مهمی که باید ذکر کرد این است که در صورتی که طی این ۳سال شخص متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج از دولت کمک مالی یا به تعبیر نص قانونsocial Assistance دریافت نمود، فرد اسپانسر مکلف است تمامی این هزینه ها را پرداخت نماید.و همچنین اگر در طول این سه سال این دو یعنی شخص اسپانسر و اسپانسر شونده از یکدیگر جدا شوند و به عبارتی رابطه ی زناشویی منجر به طلاق شود فرد حامی یا اسپانسر همچنان تا اتمام این مدت مسئول تمامی هزینه های زندگی فرد اسپانسر شونده خواهد بود.
 • افراد متقاضی مهاجرت به کانادااز طریق ازدواجنباید در کانادا یا اطراف آن به جرایم جنسی ،تهدید ،جرایم علیه  اشخاص ، خشونت علیه خانواده  محکوم شده باشند و همچنین سوسابقه کیفری نداشته باشند . البته در صورتی که فرد تبرئه شده باشد یا احاده حیثیت کرده باشد ، یا مجازات خود را گذرانده باشد و ۵سال ازآن گذشته باشد می تواند به عنوان حامی درخواست دهدو
 • فرد اسپانسر باید در کانادا زندگی و سکونت داشته باشد یا به دولت کانادا تعهد دهد در زمانی که اسپانسر شونده به عنوان مقیم دائم به کانادا می آید، اوهم در خاک این کشور سکونت دارد.
 • فردی که درخواست خود را ارائه می دهد نباید در زمان درخواست همسر یا شریک زندگی دیگری داشته باشد
 • در طول ۵سال گذشته اقدام به ازدواج و اسپانسر برای فرد دیگری نکرده باشد به عبارت دیگر این شرط را می توان به عنوان یک محدودیت این گونه بیان کرد که شخصی که اسپانسر همسر خود می شود تا ۵ سال دیگر نمی تواند اسپانسر همسر دیگری شود مگر اینکه همسر وی از وی جدا شده باشد و یا فوت کرده باشد .
 • کسی که به عنوان اسپانسر درخواست می دهد نباید به دولت کانادا بدهی مالیاتی داشته باشد
 • باید تعهد دهد تا ۳سال که همسر یا شریک زندگی خود را حمایت مالی می کند.
 1. شرایط فردی اسپانسر شونده Sponsored person:
 • حداقل ۱۸سال سن در نظر گرفته شده است
 • تعهدات و وظایف خود نسبت به همسر آینده خود را به دولت کانادا اثبات نماید و همچنین اثبات نماید در آینده استقلال مالی پیدا خواهد کرد
 • فرد متقاضی مهاجرت به کانادااز طریق ازدواج درصورتی که اقامت دائم این کشور را دریافت نمود باید به مدت ۲سال با فرد اساپانسر زندگی مشترک داشته باشد در صورتی که نتواند اثبات نماید طی این مدت با وی زندگی کرده اقامت وی باطل خواهد شد.
 • ازدواج آنها باید به صورت واقعی و رسمی انجام شده باشد یعنی هنگام فرستادن مدارک برای اداره مهاجرت باید دقت کنید که برای افسر ویزا احراز شود که افراد متقاضی مهاجرت به کانادااز طریق ازدواج، همسر یا شریک زندگی واقعی یکدیگر هستند و صرفاً برایکسب اقامت دائم کانادا چنین درخواستی نمی کنند. در این خصوص برای تشکیل پرونده در اداره مهاجرت کانادا یکی از مهمترین مدارکی که باید ارسال شود مدارک اثبات ارتباط واقعی بین زوجین می باشد این مدارک شامل عکس های خانوادگی، پیام ها و نامه ها، هدایا و یا مدارک که بتواند اثبات نماید افراد طی یکسال گذشته باهم ارتباط حضوری داشته اند.
 • مواردی که می تواند در اخذ اقامت کانادا و همچنین متقاضی مهاجرت به کانادااز طریق ازدواج خلل بوجود آورد مواردی چون اختلاف سنی زیاد بین زوج، اختلاف دین و زبان می باشد

این نکته قابل ذکر است که در هر زمانی حتی پس از گرفتن اقامت دائم و گذر مدت زمانی زوجین باید در کنار یکدیگر در کشور کانادا زندگی مشترک داشته باشند، دولت کانادا متوجه تقلبی بودن مدارک و واقعی نبودن ازدواج شود، اقامت دائم باطل خواهد شد.

با توجه به موارد ذکر شده در باب مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و همچنین ذکر قوانین و شرایط اخذ این نوع ویزا در این کشور ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما عزیزان نسبت به قوانین این کشور مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج آگاهی یابید و در این خصوص با توجه به اینکه قوانین این کشور در باب  مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج قوانین پیچیده ای است پیشنهاد بر این است با مراجعه به دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور و انجام مشاوره کامل با مشاورین کسب اطلاع نمایید. موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقیMIE اتریش تلاش دارد تا تمام اطلاعات را در باب مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و سایر طرق مهاجرت به کانادا ازجمله : تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا ، ثبت شرکت در کانادا ، ازدواج در کانادا ، تولد فرزند در کانادا و یا پناهندگی در کانادا را به نظر شما عزیزان برساند . شما عزیزان همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

[ شنبه 12 اسفند 1396 ] [ 19:07 ] [ malekpour ]