بورسیه تحصیلی نروژ

بورسیه تحصیلی نروژ

بورسیه تحصیلی نروژ ۲۰۱۸ ، شرایط تحصیل در نروژ با بورسیه تحصیلی نروژ ۲۰۱۸ را به شرح خدمت شما عزیزان بیان نمودیم ، موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله به بررسی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی نروژ پس از اخذ پذیرش تحصیلی نروژ و مهاجرت به نروژ و تحصیل در نروژ می پردازد و اطلاعات مورد نیاز شما در مورد بورسیه تحصیلی نروژرا بیان می نماید.

نروژ به دلیل سطح آموزشی بالا یکی از کشورهای بسیار مطلوب برای تحصیل می باشد به همین دلیل افراد بسیاری متقاضی تحصیل در نروژ هستند اشخاصی که کشور نروژ را برای تحصیلات خود انتخاب می نمایند می توانند از بورسیه تحصیلی نروژ برای ادامه تحصیلات خود استفاده نمایند که با اخذ بورسیه تحصیلی نروژ می توانند هزینه های تحصیل و تا حدودی هزینه های زندگی خود را نیز تامین نمایند. برای دریافت بورسیه تحصیلی نروژ اشخاص باید شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نروژ را دارا باشند تا امکان اخذ آن را نیز داشته باشند. در این مقاله تمامی موارد اخذ بورسیه تحصیلی نروژ را برای شما عزیزان شرح خواهیم داشت و همچنین به سوالات متعدد شما در مورد بورسیه تحصیلی نروژ پاسخ می دهیم.

آیا خواهان اخذ بورسیه تحصیلی نروژ می باشید؟ چه شرایطی برای دریافت بورسیه تحصیلی نروژ وجود دارد ؟ چه مدارکی برای اخذ بورسیه تحصیلی نروژ مورد نیاز خواهد بود؟

نروژ یک مقصد بسیار محبوب به دلیل آموزش و پرورش با کیفیت بالا برای دانشجویان بین المللی می باشد.  به طور کلی، دانشگاه های دولتی نروژ و کالج دانشگاه ایالتی بدون شهریه و رایگان می باشند  چرا که دولت نروژ هزینه های تحصیل را به دانشگاهها و کالج های دولتی می پردازد این شرایط شامل  موسسات و دانشگاههای خصوصی نمی شود . زندگی در نروژ شهرت گران بودن دارد به همین دلیل متقاضیان ادامه تحصیل در نروژ علاقمند به دریافت بورسیه تحصیلی نروژ هستند .

آموزش عالی نروژی شامل هشت دانشگاه، نه نهادهای دانشگاهی و تخصصی، ۲۰ کالج دانشگاه ایالتی، دو دانشکده های ملی هنر و ۱۶ کالج خصوصی می باشد در تمام این کالجها و دانشکده ها کلیه مقاطع تحصیلی ارائه می شود .

 انواع بورسیه تحصیلی نروژ :

۱: مدرسه کسب و کار نروژ :

این  بورسیه برای تحصیل در کارشناسی ارشد ۱ ساله است .  این بورسیه با عنوان بنیاد Wilhelmsen شناخته می شود این کمک هزینه تحصیل برای فارغ التحصیلان رشته علوم ,فناوری ,مهندسی و ریاضیات است .

۲:   کمک های مالی ترمی :

این کمک هزینه به دانشجویانی تعلق می گیرد که در مقاطع  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نروژ اقدام می نمایند. همچنین این کمک هزینه برای مدت یک تا سه ماه در هر ترم تحصیلی می باشد و این کمک هزینه شامل مسکن ,حمل و نقل و پول توجیبی نیز می شود .

۳ : اراسموس:

برنامه اراسموس امکانات بورسیه ای را به دانش آموزانی ارائه می دهد  که از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا باشند . این بورس این امکان را به متقاضیان می دهد که برای کسب تجربه و اطلاعات برای ۳ تا ۱۲ ماه در کشور دیگرتحصیل کنند .

۴: اراسموس موندوس:

بودجه بورسیه اراسموس موندوس توسط اتحادیه اروپا تامین می شود ، همچنین به طور انحصاری برای دانش آموزانی که از اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا  از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند  تعلق خواهد گرفت.  این بورس برنامه مشترکی  بین دانشگاه های اروپایی و موسسات تحت تایید اراسموس موندوس است .

این بورسیه به دو گروه عمده از کشورها تعلق می گیرد :

بورسیه   رده A  : اتباع کشور های ایالات سوئیس ، ایسلند ، نروژ و لیختن اشتاین.

بورسیه   رده B:  اتباع از اتحادیه اروپا کشورهای عضو شنگن ، یا از سوئیس، ایسلند، نروژ و یا لیختن اشتاین.

۵: بورس های تحصیلی ISS:

بورس تحصیلی ISS  کمک هزینه تحصیلی به متقاضیان برخی از کشورها ارائه می دهد . رقابت برای این بورسیه بالا است و بودجه محدود ، به طوری که اغلب این بورس تحصیلی به صورت جزئی است و تنها حدود ۵۰ بورس به طور کامل اعطا می شود. بورسهای تحصیلی ISS تنها در ترم تابستان ارائه می شود  .

درخواست برای این کمک هزینه تحصیلی باید در زمان مورد نظرصورت گیرد زمان درخواست این بورسیه اول فوریه است ..

دانشگاه اسلو کمک هزینه تحصیلی به متقاضیان برخی از کشورها که فارغ التحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی هستند  در طی مدرسه تابستانی ارائه می دهد ..

دانشجویان بین المللی از آسیا، اقیانوسیه، آفریقا، امریکا مرکزی و جنوبی، امریکا، قفقاز و بالکان، اتحاد جماهیر شوروی سابق، اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، ایالات متحده، و کانادا است.

ارزش بورسیه تحصیلی نروژ  :

به هر دانشجوی نروژی یا غیر نروژی که شرایط اخذ بورس را دارد ۴۰ درصد از بورسیه به عنوان کمک هزینه و ۶۰ درصد به عنوان وام پرداخت می شود که دانشجو بعد از اتمام دوره و برگشت به کشور بومی خود و یا اقامت در نروژ یا کشور دیگر باید  بپردازد .

مدت زمان بورسیه:  به طور معمول در مقطع کارشناسی مدت زمانی که این کمک هزینه پرداخت می شود ۴ سال می باشد . در انتها خاطر نشان می شود هیچکدام از انواعبورسیه در نروژ به دانشجویان ایرانی تعلق نمی گیرد.

کمک هزینه تحصیلی سهمیه بندی شده نروژی:

دولت نروژ کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان از کشورهای در حال توسعه در جنوب و کشورهای مرکزی و شرق اروپا و آسیای مرکزی، آسیا تحت سهمیه خاصی فراهم کرده است. هدف اصلی از این طرح سهمیه بندی  برای کمک به ظرفیت سازی از طریق آموزش به دانشجویان کشورهای در حال توسعه می باشد.

طرح سهمیه به طور معمول شامل دوره کارشناسی ارشد و دکتری و مدارک حرفه ای خاص دوره های کارشناسی است. اخذ بورسیه تحصیلی نروژ معمولا کاری مشکل است و تنها به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد، معمولا بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نروژ بیشتر از دیگر بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی در دسترس هستند.

واجد شرایط بودن دریافت بورسیه تحصیلی نروژ:

۱:   بایستی فرد متقاضی دارای یک درجه دانشگاهی در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست داشته باشد.

۲:  معدل کارشناسی (معدل کل) فرد متقاضی حداقل ۷۵٪ از حداکثر باشد.

۳: اثبات مهارت در زبان انگلیسی توسط یک مدرک معتبر.

۴: فرد متقاضی یک مقاله مرتبط ISI به زبان انگلیسی ارائه دهد

۵:  ارسال رزومه به زبان انگلیسی از فرد متقاضی

شرایط بورسیه تحصیلی شدن نروژ یکی از کارهای بسیار دشوار است و شخصی که برای اخذ بورسیه و فاند تحصیلی اقدام میکند علاوه بر دارا بودن رزومه تحصیلی و کاری عالی بایستی دارای صبر زیادی باشد. در صورت اخذ برخی از فاند و بورسیه تحصیلی این امکان برای شما وجود دارد که هزینه زندگی در نروژ نیز پوشش دهد.

ارزش بورسیه تحصیلی نروژ:

این بورسیه  شامل کمک هزینه تحصیلی تمام وقت و یا کمک هزینه های تحصیلی پاره وقت که به صورت کمک هزینه ماهانه است ، هزینه های محل سکونت ، مسافرت و هزینه های بیمه دانش آموزان است. مقدار کمک هزینه تحصیلی با توجه به سطح مطالعات ، مدت زمان مطالعات و ملیت محقق به  متقاضی تعلق خواهد گرفت.

دوره های اراسموس موندوس در مقطع کارشناسی ارشد برنامه  فرصت مطالعاتی  با کیفیت بالا ارائه می دهد که  توسط یک کنسرسیوم متشکل از حداقل سه موسسه آموزش عالی اروپا می باشد. این بورسیه  بین یک تا دو سال به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

بورسیه اراسموس موندوس در رابطه با رشته های  مهندسی  و دریایی و مدیریت است و این دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود .

در نهایت و در مورد اخذ بورسیه تحصیلی نروژ باید گفت که اشخاصی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می نمایند امکان بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی نروژ خواهند داشت اما برای دریافت بورسیه تحصیلی نروژ باید شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نروژ را دارا باشید تا بتوانید بورسیه تحصیلی نروژ را دریافت نمایید. نکته مهمی که لازم به ذکر است این است که بورسیه تحصیلی نروژ ممکن است تنها بخشی از هزینه های فرد را تامین نماید و فرد متقاضی باید مابقی هزینه های خود در حینتحصیل در نروژ خود را نیز تامین نماید.

موسسه حقوقی ملک پور در امر بورسیه تحصیلی نروژ اطلاعاتی را بیان نمود اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی نروژ را دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

[ پنج‌شنبه 10 اسفند 1396 ] [ 18:27 ] [ malekpour ]