اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا فوری و بدون واسطه ۲۰۱۸ را چگونه انجام دهیم ، آیا تمایل به تحصیل در برترین دانشگاه های کشور کانادا در سال ۲۰۱۸  را دارید و به دنبال یک موسسۀ معتبر اعزام دانشجو به کانادا  هستید؟

آیا از شرایط تحصیل در کشور کانادا و شرایط موسسات اعزام دانشجو به کانادا اطلاع دارید؟

آیا تحصیل در کشور کانادا برای دانشجویان ایرانی امکان پذیر می باشد؟

آیا از هزینه های تحصیل در کشور کانادا و اعزام دانشجو به کانادا اطلاع دارید؟

هدف از نگارش این مقاله اطلاعاتی در باب اعزام دانشجو به کانادا و تحصیل در کانادا می باشد توصیه وکلا و کارشناسان خبره موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش بهترین ها را برای شما متقاضیان تحصیل در کشور کانادا در بر می گیرد پیشنهاد وکلا و کارشناسان موسسات معتبر در سراسر کشور به شما متقاضیان این می باشد که قبل از هرگونه اقدامی در باب اعزام دانشجو به کانادا  و اخذ رواید با کارشناسان و وکلا خبره در سراسر کشور تماس حاصل بفرمائید و شرایط خود را جهت اخذ روادید مورد بررسی قرار دهید.

در ابتدا به این نکته میپردازیم که اعزام دانشجو به کانادا و تحصیل در کانادا برای متقاضیان خارجی مانند ایرانیان به ۲ دسته تقسیم میشود :
۱-تحصیل زیر ۱۸ سال
۲-تحصیل دانشگاهی

۱-تحصیل زیر ۱۸ سال:
در ابتدا به این نکته میپردازیم که اعزام دانشجو به کانادا  و تحصیل در کشور کانادا به چه شکل است؟
نظام آموزش و پرورش و همین طور نظم آموزش عالی کشور کانادا بسیار شبیه به ایران است :
تحصیلات پیش از دانشگاه در این کشور ۱۲ سال است و تحصیل در مقطع لیسانس چهار سال ٬فوق لیسانس نیز مانند ایران ۲ ساله است و مانند بسیاری از کشور های جهان مقطع دکتری در این کشور بین ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد .البته این به این معنا نیست که فوق لیسانس یک ساله و ۱۸ ماهه در این کشور وجود ندارد.برخی از کورس ها در مقطع فوق لیسانس در این کشور یک ساله و یا یک سال و نیمه هستند.
در تحصیلات پیش از دانشگاه این امکان فراهم است که ایرانیان فرزندان خود را به مدارس این کشور بسپارند بدین صورت که تا ۱۸ سالگی شخص میباید در کشور کانادا قیم قانونی داشته باشد.به همین منظور اکثر افرادی که توانایی تعیین قیم در کشور کانادا برای فرزند خود را ندارند فرزندان خود را در مدارس شبانه روزی ثبت نام میکنند.
در مدارس شبانه روزی خود مدرسه نقش قیم فرد را بر عهده میگیرد. و به این ترتیب فرزند زیر ۱۸ سال شما نیز میتواند به راحتی در این کشور به تحصیل بپردازد.
هزینه های اعزام دانشجو به کانادا و  تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا در حدود سالانه ۲۵ هزار دلار کانادا الی ۸۰ هزار دلار کاناداست.

در ابتدا چند دانشگاه برتر کشور کانادا را به شما معرفی میکنیم:
در لیست زیر شما میتوانید شهری که دانشگاه در آن واقع شده و همینطور آدرس دانشگاه را نیز ملاحظه بفرمایید.
چند دانشگاه با رنکینگ  جهانی خوب درکشور کانادا:

University of British Columbia

Website

Directions

University in Vancouver, British Columbia

University of Western Ontario

Website

Directions

University in London, Ontario

University of Toronto

Website

Directions

Public university in Toronto, Ontario

University of Waterloo

Website

Directions

Public university in Waterloo, Ontario

University of Alberta

Website

Directions

Public university in Edmonton, Alberta

McGill University

Website

Directions

Public university in Montreal, Québec

Queen’s University

Website

Directions

Public university in Kingston, Ontario

University of Calgary

Website

Directions

Public university in Calgary, Alberta

 

Simon Fraser University

Website

Directions

Public university in Burnaby, British Columbia

University of Saskatchewan

Website

Directions

Public university in Saskatoon, Saskatchewan

York University

Website

Directions

Public university in Toronto, Ontario

McMaster University

Website

Directions

Public university in Hamilton, Ontario

University of Ottawa

Website

Directions

Public university in Ottawa, Ontario

Université Laval

Website

Directions

Public university in Quebec City, Québec

University of Guelph

Website

Directions

Public university in Guelph, Ontario

Ryerson University

Website

Directions

Public university in Toronto, Ontario

 

 

در مورد اعزام دانشجو به کانادا  و پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا توجه بفرمایید که برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس دانش آموز میباید مدارک پیش دانشگاهی خود یعنی سه سال آخر تحصیل (سال های دهم یازدهم و دوازدهم) را ارایه نماید. و با توجه به نمرات و همینطور رزومه خود اقدام به ارسال درخواست نماید.
مسلما افرادی که دوران پیش دانشگاهی خود را در کشور ایران گذرانده اند رزومه سطح بالایی ندارند مگر اینکه در مدارسی خاص مانند تیزهوشان درس خوانده باشند. بدین جهت پیشنهاد این است که افرادی که خواهان اعزام دانشجو به کانادا و ادامه تحصیل در مقطع  لیسانس در کشور کانادا هستند سال آخر پیش دانشگاهی خود را در مدارس این کشور بگذرانند تا برای خود رزومه سازی نمایند.
توجه نمایید که مدارس در کانادا از دانش آموزان مدرک زبان رسمی نمیخواهند چرا که یکی از وظایف مدارس بالا بردن سطح زبان انگلیسی دانش آموز است.
در مقطع فوق لیسانس نیز متقاضیان میتوانند با در دست داشتن مدرک لیسانس معتبر از کشور خود اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا نمایند.
اگر خواهان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های برتر کشور کانادا و اعزام دانشجو به کانادا هستید  معدل شما میباید معمولا بالاتر از ۷۰ درصد کل معدل باشد. و یا اینکه حداقل این معدل در ۲ سال‌ آخر بالاتر از ۷۰ درصد باشد. بسیاری از دانشگاه ها هم شرط معدل خاصی برای دنشجویان ندارند اما پیشنهاد میشود اگر معدل شما بالاتر از ۱۴ است برای این منظور اقدام بفرمایید.
هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا بسیار متنوع است و ۲ اصل تایین کننده قیمت دانشگاه هستند. یک : شهر مورد نظر دو: رنک دانشگاه مورد نظر
به عنوان مثال دانشگاه ساسکاچوان که از دانشگاه های خوب کشور کانادا است به دلیل اینکه در شهر سردی واقع شده است قیمت بسیار مناسبی در حدود ۶ تا ۷ هزار دلار کانادا برای یک سال در رشته های مهندسی دارد.
برترین دانشگاه این کشور یعنی دانشگاه تورنتو نیز قیمتی در حدود ۴۰ هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیل در بر دارد.
در مقطع دکتری نیز شرایط خاصی برای اخذ پذیرش حکمفرماست که میتوانید به طور مفصل در این باره در قسمت مربوط به پذیرش دکتری در کانادا به کسب اطلاعات بپردازید.
هدف از نگرش این مقاله این می باشد که اطلاعاتی در باب اعزام دانشجو به کانادا در اختیار شما متقاضیان گرامی دهد.موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ایاتریش بهترین توصیه ها را برای شما متقاضیان گرامی اعزام دانشجو به کانادا در بر دارد.پیشنهاد می شود که قبل از هر گونه اقدامی در باب اعزام دانشجو به کانادا و مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا با وکلا و کارشناسان خبره موسسات معتبر در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در سراسر کشور تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید.

[ سه‌شنبه 8 اسفند 1396 ] [ 19:38 ] [ malekpour ]