اخذ اقامت انگلستان

اخذ اقامت انگلستان

اخذ اقامت انگلستان و راههای مهاجرت به انگلستان ساده است ؟ شرایط لازم برای اخذ اقامت انگلستان چگونه خواهد بود  ؟ آیا امکان اخذ اقامت انگلستان وجود  خواهد داشت ؟ چگونه می توان اخذ اقامت انگلستان را بدست آورد ؟ راه های اخذ اقامت انگلستان چگونه می باشد ؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل در انگلستان و یا قوانین کار در انگلستان چگونه می باشد ؟ آیا امکان اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج در انگلستان وجود دارد ؟ افراد از چه سنی میتوانند به اقامت انگلستان برسند ؟ شرایط اخذ اقامت انگلستان از راه های سرمایه گذاری در انگلستان چگونه خواهد بود ؟ ما در این مقاله مطالبی را در باب اخذ اقامت انگلستان در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم بنابراین اگر طالب اخذ اطلاعات در خصوصشرایط اخذ اقامت انگلستان می باشید می توانید مقالات و مطالب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ایاتریش  را در باب مهاجرت به انگلیس از جمله اخذ اقامت انگلیس را مطالعه نموده و به نکات مهم  راه های اخذ اقامت انگلستان، اقامت پس از تحصیل در انگلستان  و شرایط تولد فرزند در انگلستان و شرایط اخذ تابعیت انگلستان به صورت مشاوره ی رایگان تلفنی دست پیدا نمایید .

کشور انگلستان :

در ابتدای بحث اخذ اقامت انگلستان به توضیحی از کشور انگلیس می پردازیم :

انگلستان (به انگلیسی England) در نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر واقع شده  و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی میباشد .

کشور انگلستان  از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌ مرز میباشد و مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهندهٔ کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا کرده است .

کشور انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا واپسین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفرمیباشد.

راه های اخذ اقامت انگلستان چیست ؟

اقامت انگلستان از طریق تولد :

در این باب باید  این توضیح را داد که اگر متقاضی فرزندی داشته باشد که در خاک کشور انگلستان متولد شده باشد با توضیح سیستم خون و خاک باید دید که آیا میتوان به اخذ اقامت انگلستان و در آخر تابعیت انگلستان رسید یا خیر.

در سال ۱۹۸۳ هر بچه ای که در انگلستان به دنیا می آمد میتوانست به صورت اتوماتیک وار اقامت انگلستان را دریافت کند اما از این سال و تاریخ به بعد کشور انگلستان به سیستم خون عمل کرد و این قانون گذاشت تنها در صورتی یک کودک که در انگلستان متولد شده میتواند اخذ اقامت انگلستان را دریافت کند که یکی از پدر یا مادر او از شهروندان انگلستان باشند و مقیم دائم کشور انگلستان محسوب شوند .

البته در باب اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد مواردی را باید شایان ذکر بود: به عنوان مثال کودکی که از ۱ ژانویه ۱۹۸۳ تا ۲ اکتبر سال ۲۰۰۰ که پدر مادر و مادری که شهروند منطقه اقتصادی اروپا هستند در انگلستان به دنیا بیاید میتواند اقامت و تابعیت انگلستان را به دست بیاورد / یا اینکه اگر کودکی یکی از پدر و مادر او از راه های قانونی توانسته اند به طور مداوم ۵ سال در انگلستان زندگی کنند اگر این کودک بعد از  از تاریخ ۳۰ آپریل ۲۰۰۶ در انگلستان متولد شود ، میتواند اقامت انگلستان را دریافت کند/ کودکانی که بعد از تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۸۳ در انگلستان متولد شده اند و به طور مداوم ۱۰ سال در انگلستان زندگی کرده اند و به طور کلی کودکانی با شرایط بالا  میتوانند با پر کردن فرم درخواست MNI  درخواست اقامت و تابعیت انگلستان را بکنند.

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج :

یکی از راه های دست یافتن به اقامت انگلستان از طریق ازدواج با یک شهروند انگلیسی میباشد که شرایط زیر باید مورد توجه قرار بگیرد:

فرد باید حتما ۱۸ سال سن داشته باشد/ اینکه فرد دارای اهلیت باشد و سفیه ، محجور نباشد/ عدم سو پیشینه/ واجد شرایطزندگی در انگلستان از لحاظ فرهنگی و اقتصادی/ دارای کارت اقامت انگلستان

همچنین علاوه بر مورد بالا در پیرو قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج با یک شهروند بریتانیایی در صورت وجود شرایط یک راه دیگر هم وجود دارد اینکه متقاضی با شخصی ازدواج کند که از نظر قانونی دارای علقه به کشور انگلستان است و اینکه همسر متقاضی اگر خارج از انگلستان اما در ارتباط  با دولت انگلستان مشغول به کار تمام وقت است یا با ارگان یا سازمانی از لحاظ کاری در ارتباط هست  که آن ارگان به گونه ای حقوقی به دولت بریتانیا متصل میباشد  فرد متقاضی میتواند همراه با آن شخص واجد شرایط اخذ اقامت انگلستان باشید و یا به انگلستان مهاجرت نمایید

. شما عزیزان اگر خواهان اخذ اقامت انگلستان و مهاجرت به انگلستان هستید و می خواهید در رابطه با انواع راه های اخذاقامت دائم انگلستان و چگونگی درخواست اخذ اقامت دائم انگلستان اطلاعات مفیدی داشته باشید همواره می توانید باموسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش و شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اقامت دائم انگلستان و تحصیل در انگلستان و کار در انگلستان و چگونگی اخذ اقامت انگلستان به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید .

 

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری :

که این راه معروف به ویزای Tier1 میباشد و به دو صورت سرمایه گذاری ۵۰٫۰۰۰ پوندی یا ۲۰۰٫۰۰۰ میباشد که دارای شرایطی میباشد .

به عنوان مثال برای سرمایه گذاری ۲۰۰٫۰۰۰ پوندی اگر فردی با این مقدار بخواد اقدام کند باید این مبلغ برای خودش باشد البته این امکان وجود دارد با این مقدار سرمایه گذاری دو خاتواده اقدام کند حتی اگر فردی دارای فرزند بالای ۱۸ سال است میتواند فرزندش را به عنوان شریک معرفی کند و به اقامت دائم انگلستان از طریق سرمایه گذاری دست پیدا نمایند .

در اخذ اقامت انگلستان برای سرمایه گذاری یعنی هرکدام با ۱۰۰٫۰۰۰ پوند  اقدام کنند که مدارک زیر برای این نوع سرمایه گذاری مورد نیاز است از جمله: پاسپورت/ مدارک دال بر اینکه فرد سرمایه ای از خود دارد/ ارائه بیزینس پلن معتبر/ اگر فرد دارای مدارک دانشگاهی در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس، دکترا نیست حتما باید مدرک زبان IELTS  باشد/ گواهی سلامت پزشکی/گواهی عدم سو پیشینه /نکته بسیار مهم در مورد  ویزای Tier1 برای متقاضیان اقامت دائم انگلستان از طریق سرمایه گذاری این است که فرد حتما باید ثابت کند مبلغ مورد نیاز برای زندگی در کشور انگلستان  برای ۱۲ ماه آینده را در حساب بانکی خود دارد و باید ۹۰ روز قبل از اینکه برای این نوع ویزا apply بکند باید به طور مداوم  این پول در حساب شخصی شما ذخیره  شده باشد و پرینت بانکی آن را ارایه دهید.

در رابطه با بحث اقامت دائم انگلستان از طریق سرمایه گذاری می توان گفت که سرمایه گذاری از طریق مبلغ ۵۰هزار پوند است که که ۳ماه قبل از اینکه به کشور انگلستان سفر داشته باشید باید درخواست این تایپ ویزا را داشته باشید ، در این شرایط باید  کشور انگلستان جهت اقامت دائم انگلستان برای افراد یکی از زمینه های سرمایه گزاری مورد تایید UKTI را در زمانی که فرد متقاضی  میخواهد apply برای آن بکند ارائه داده باشد و فرد متقاضی  آن را بررسی نماید  و برای آن اقدام کند، فرد متقاضی اقامت دائم انگلستان از طریق سرمایه گذاری پس از اینکه ۵۰ هزار پوند را در انگلستان سرمایه گذاری کرد بعد از ۱۲ ماه میتواند در زمینه تجاری که خود دولت انگلستان مشخص میکند شروع به کار کند ، از حالات دیگر سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی اخذ ویزای Tier4 میباشد یعنی دانشجو یا دانش آموز در انگلستان میباشد و بعد میخواهید ویزای خود را به Tier 1 تغییر دهید و دانشجو یا دانش آموز در انگلستان باید حتما این مبلغ را خودش در کشور انگلستان بدست اورده باشد و نمیتواند از کسی درخواست کند  که این پول را برایش بفرستند و دانشجو  برای  ویزای  Tier1نماید به او ویزای graduate entrepreneur 1Tier تعلق میگیرد. این نکته قابل توجه است که برای اخذ اقامت انگلستان از طریق این ویزای سرمایه گذاری شخص باید بالای ۱۶ سال باشد . و فرد میتواند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه با خود داشته باشد .

اقامت انگلستان از طریق کار :

این ویزا معروف به ویزای Tier2 میباشد و در این نوع ویزا شخص باید درخواست کار کند و در حالی که متقاضی اخذ اقامت دائم انگلستان و ویزای کار انگلستان  باید پیشنهاد کار از طرف کشور انگلستان داشته باشد و همچنین شهروندی باشد خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس است ، میتواند برای ویزای کاری انگلستان اقدام کند، همچنین برای این نوع تایپ ویزا شخص باید joboffer داشته باشد که از او دعوت نامه شغلی شده باشد . وقتی متقاضی  یک دعوت نامه  از طرف joboffer  مناسب برای ویزای Tier2 انگلستان داشته باشد باید به مدت ۹۰ روز مبلغ ۹۴۵ پوند ماهیانه در حساب خود ذخیره داشته باشد .

در خصوص اقامت انگلستان از طریق کار شایان ذکر است که علاوه بر داشتن اسپانسر فرد اگر یک نیروی کاملا متخصص باشد یا اینکه یک کارآفرین باشد اگر یک استعداد خاص داشته باشد یا اینکه ویزای مختص ورزشی داشته باشد یا اینکه فرغ التحصیل مقطع دکترا یا دندانپزشکی باشد و… باشد میتواند درخواست ویزای  Tier2 را بکند. این نکته هم باید گفت انواع ویزاهایTier1/Tier4/Tier5 هم قابل تبدیل به این نوع ویزای  Tier2 نیز میباشد،   ویزای کار انگلستان و اخذ اقامت انگلستان از طریق کار شامل ویزای همرا هم میباشد .

اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل :

ویزای تحصیلی انگلستان معروف به Tier4 میباشد و به ویزای دانشجویی معروف است که به ۲ نوع general و child تقسیم میشود که جنرال یرای افراد بالای  ۱۶ سال میباشد و چایلد برای افراد زیر ۱۶ سال است .

برای اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل و در ویزای تحصیلی انگلستان افراد باید حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ شروع ترم تحصیلی اقدام به این نوع ویزا را بکنند و مدت زماان این نوع ویزا بسته به دوره از جمله دوره زبان / کالج/  لیسانس / فوق لیسانس/ pre-phd   /top up corse   /دکترا و … متفاوت است که بنا به اینکه فرد از چه مقطعی ویزای Tier4 را کسب نماید میتواند با تمدید ویزا و یا پیدا کردن شغل البته به صورت پارت تایم  اخذ اقامت انگلستان را بدست بیاورد . وقتی فردی برای این نوع تایپ ویزا اقدام میکند احتیاج به نامه cas دارد که وقتی این نامه صادر میشود تا ۶ ماه فرد میتواند از این نامه استفاده نمایید.

برای اقامت انگلستان و امتیاز نامه cas بسته به سن فرد متفاوت است که برای افراد بالای ۱۶ سال ۴۰ امتیاز و برای افراد زیر ۱۶ سال ۳۰ امتیلز است که این تفاوت امتیاز برمیگردد به ایننکه افراد بالای ۱۶ سال حتما برای درافت این نوع ویزا احتیاج به مدرک زبان IELTSمیباشند که ۱۰ امتیاز دارد .

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای TIER4: و رسیدن به اقامت دائم انگلستان

پاسپورت/

در صورت داشتن همرا داشتن پاسپورت همراهان/

اسنادی داال بر اینکه فرد هزینه های برای زندگی در انگلستان را به عنوان یک دانشجو دارد

/ شناسنامه /

شناسنانه همراهان

/ دو توصیه نامه از دانشگاه

امتیاز بندی نامه CAS: 10 امتیاز حساب بانکی کوتاه مدت که باید در یکی از بانک های پارسیان یا پاسگارد تهیه بشود/ اگر متقاضی سنش زیر ۱۷سال شش ماه است میتواند حساب بانکی او به نام والدینش باشد و مبالغ مورد نظر در بازه ۱۲۸۰پوند برای فرد اصلی و ۱۰۰۰پوند برای همراهان است / ۱۰ امتیاز مدرک زبان بای افراد بلای ۱۷ سال/۲۰ امتیاز مابقی منوط به ارایه نامه ای بنام پذیرش نهایی و یا cas میباشد.

 

از راه های دیگر اقامت انگلستان پناهندگی میباشد اما چون دارای عواقب  قانونی و ضررهایی مالی و جانی برای افراد هست این را اصلا پیشنهاد نمیشود.

 

اکثرا هدف بیشتر افراد از انواع طرق مهاجرت اعم از مهاجرت تحصیلی به انگلستان  و  یا مهاجرت کاری به  انگلستان  و یاسرمایه گذاری در انگلستان  با مطالعه قوانین کشور انگلستان ه به دنبال اقامت در انگلستان   و در نتیجه اخذ تابعیت و اقامت انگلستان میباشند .

اگر شما هم خواهان اخذ اقامت انگلستان می باشید و می خواهید اخذ اقامت انگلستان را داشته باشید موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش به شما یاد آوری می نماید که می توان به اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل در انگلستان و اخذ اقامت انگلستان از طریق کار در انگلستان ، اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج در انگلستان و اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری در انگلستان و یا اخذ اقامت اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد فرزند در انگلستان رسید . بنابراین  موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی اتریش در رابطه با تمامی راه های فوق دارای کاملترین اطلاعات خواهد بود و شما عزیزان همواره خواهید توانست که با این موسسه  تماس حاصل نموده و در خصوص اخذ اقامت دائم انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

[ یکشنبه 6 اسفند 1396 ] [ 16:48 ] [ malekpour ]